Повернення українських дітей: Урсула фон дер Ляєн закликала міжнародну спільноту до дій

52

29 березня президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступила перед Європейським парламентом. Вона закликала міжнародну спільноту зробити все можливе, щоб повернути додому український дітей, незаконно депортованих до Росії після початку війни.
«Відповідно до наявних даних, поплічники Путіна викрали й вивезли до Росії близько 16 200 українських дітей. Їх позбавили їхніх родин та дитинства. У цих дітей відібрали дім і звичне оточення, а якщо ми не почнемо діяти, то відберуть і їхнє майбутнє, – заявила Урсула фон дер Ляєн. – Цинічний закон, ухвалений в Росії минулого травня, спрощує усиновлення й удочеріння цих дітей з України. Існує значний ризик, що вони назавжди безслідно зникнуть».

Вона також схвалила рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента Росії.
«Це безпрецедентний крок. Завдяки цьому рішенню світ став набагато меншим для Путіна. Якщо він потрапить до однієї зі 123 країн, які входять до Міжнародного кримінального суду, існує ризик, що його буде заарештовано. Таким чином, візит до будь-якої з цих країн – в Африці, Азії, Європі чи Південній Америці – становитиме для нього неймовірний ризик», – зазначила Урсула фон дер Ляєн.