ЄС та МОМ допомагають посилити безпеку на українсько-молдовському кордоні

33

8 серпня на спільному пункті пропуску Паланка – Маяки – Удобне Україна та Молдова підписали Технічні умови для обміну даними. Цей документ завершує впровадження досягнень у межах проєкту з інтегрованого управління кордонами «ЄС за безпеку кордонів», що фінансується Європейським Союзом.
З 2020 року проєкт «ЄС за безпеку кордонів», який реалізовувала Міжнародна організація з міграції (МОМ), покращив спільний контроль та обмін інформацією щодо осіб, транспортних засобів і товарів, що перетинають українсько-молдовський кордон. На трьох автомобільних пунктах пропуску (Крива-Мамалига, Отач-Могилів-Подільський і Паланка-Маяки-Удобне) було встановлено механізм відеоспостереження та автоматизовану систему розпізнавання автомобільних номерів. Це дозволяє обмінюватися митною інформацією в режимі реального часу.
«У межах проєкту було модернізовано центральні ІТ-системи Митної служби Республіки Молдова та Державної митної служби України. Оновлення покращили бізнес-процеси й посприяли взаємному обміну інформацією між Україною та Молдовою, а також майбутній взаємодії з митними інформаційними системами Європейського Союзу», – зазначив виконуючий обов’язки директора Митної служби Республіки Молдова Віорел Доага.
Проєкт також підтримав Генеральний інспекторат прикордонної поліції Молдови та Державну прикордонну службу України. Вони отримали сучасне військово-морське обладнання для патрулювання вздовж річки Дністер. Автомобілі, патрульні катери та інше спеціалізоване обладнання допоможуть запобігати злочинності й проводити рятувальні операції, особливо за несприятливих погодних умов.
«Підтримка ЄС дозволила полегшити торгівлю та пересування людей через українсько-молдовський кордон, одночасно запобігаючи й борючись із контрабандою, корупцією та транскордонною злочинністю. Зрештою, це сприяло безпеці, стабільності й сталому розвитку регіону», – сказав заступник голови Державної митної служби України Олег Ніколайчук.
Проєкт «ЄС за безпеку кордонів» тривав із січня 2020 року до червня 2024 року. Його загальний бюджет становив понад 4,4 млн євро. ЄС вніс понад 3,5 млн євро. Решту коштів внесли Митна служба Республіки Молдова, Державна митна служба України, Державна прикордонна служба України та Генеральний інспекторат прикордонної поліції Республіки Молдова.
Джерело: euneighbourseast.eu