EU4Digital: Україна, Молдова та Румунія запускають пілотний проект щодо покращення обміну митними даними

61

Наприкінці квітня митні органи України, Молдови та Румунії підписали тристоронній Меморандум про взаєморозуміння (МоУ), який прокладає шлях для тристороннього пілотного проекту із тестування транскордонного обміну митними даними у рамках діяльності EU4Digital eCustoms.
Ця угода між Державною митною службою України, Румунським митним управлінням та Митною службою Республіки Молдова закладає основу для спільного тестування транскордонного обміну даними в рамках цілей Ініціативи EU4Digital щодо полегшення торгівлі та розширення переваг єдиного цифрового ринку ЄС на країни-партнери Сходу.
У пілотному проекті використовуватиметься систематичний обмін електронними даними (SEED). Розроблений за підтримки ЄС та протестований понад дванадцять років на Західних Балканах, SEED пропонує цифрову платформу, яка спрощує процеси, скорочує паперову роботу та підвищує ефективність подачі, обробки та обміну митними даними.
З 20 по 24 травня 2024 року експерти EU4Digital забезпечуватимуть технічну підготовку під час відвідувань прикордонних пунктів перетину між: Сирет у Румунії та Порубні в Україні; Леусені у Молдові та Альбіта у Румунії; та між Рені в Україні, Джурджулешті у Молдові та Галаці у Румунії.
Сам пілотний проект eCustoms, запланований на 10 червня – 12 липня 2024 року, буде зосереджений на інтеграції програми SEED у митні операції країн, щоб підготуватися до тестування обміну даними як про порожні, так і про повні вантажівки, які перетинатимуть кордони.
Пілотні заходи узгоджені з проектом «Улоси солідарності ЄС-Україна», який у 2022 році у відповідь на агресивну війну Росії створив альтернативні логістичні маршрути з України залізничними, автомобільними та внутрішніми та внутрішніми водними шляхами.