Рада ЄС продовжила автономні торговельні заходи ЄС з Україною та Молдовою

54

Рада Європейського союзу сьогодні схвалила призупинення імпортних мит та квот на український та молдовський експорт до ЄС ще на один рік.
Автономні торгові заходи ЄС щодо України діятимуть з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року. На цей термін знову припиняється дія всіх мит та квот, зазначених у розділі IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (DCFTA). Постанова також включає два захисні механізми для низки товарів із ЄС.
Автономні торгові заходи ЄС щодо Молдови будуть застосовуватися з 25 липня 2024 року до 24 липня 2025 року. Таким чином зберігається призупинення мит та квот, зазначених у розділі V Угоди про асоціацію між Молдовою та ЄС (DCFTA). Як і у випадку з Україною, оновлені заходи зміцнюють захисний механізм ряду продукції з ЄС.
“Це продовження підтверджує незмінну політичну та економічну підтримку України з боку ЄС після двох років нічим не спровокованої та невиправданої військової агресії Росії. Водночас воно посилює захист фермерів ЄС щодо деяких чутливих сільськогосподарських продуктів”, – йдеться у прес-релізі Ради ЄС.
31 січня 2024 року Європейська комісія запропонувала продовжити ще на рік припинення імпортних мит та квот на весь імпорт із України та Молдови до ЄС.